ANWB, Bovag, RAI Vereniging en VNA ondertekenen Klimaatakkoord

Ivonne Vermeulen Ivonne Vermeulen
• Laatste update:
VNA vindt dat overheidsbeleid voorspelbaar moet zijn. (Foto: Shutterstock)

De ANWB, Bovag, RAI Vereniging en VNA hebben het Klimaatakkoord ondertekend in het bijzijn van de staatssecretarissen Stientje van Veldhoven (IenW) en Menno Snel (Financiën) en de voorzitter van het Klimaatberaad Ed Nijpels. Zo melden de vier organisaties. De ondertekening van het akkoord volgt op een lang en intensief onderhandelingsproces. Het kabinet wil de uitstoot van CO2 in 2030 met 49 procent hebben verlaagd.

De vier organisaties onderschrijven de urgentie van het klimaatprobleem en het belang van gezamenlijke inspanningen, maar uiten wel hun zorgen over onduidelijkheden over de verdere invulling van het Klimaatakkoord. Volgens de vier belangenverenigingen moet er een stabiel en voorspelbaar fiscaal autobeleid komen waarbij de bijtelling van auto’s alleen tussentijds kan worden aangepast als consument en bedrijfsleven genoeg tijd hebben om te anticiperen. Ook pleiten ze ervoor om het totale wagenpark sneller te verduurzamen en behalve EV’s, ook andere zuinige technieken, zoals hybride, plug-in hybride en het gebruik van biofuels aantrekkelijker te maken. Verlaging van de bpm is daarbij essentieel.

Voorspelbaar beleid

Renate Hemerik, directeur VNA: “Onze leden willen een proactieve gesprekspartner voor hun klanten zijn en zorgen voor een goed advies en de juiste rapportages, onder meer over het verlagen van de CO2-footprint. Het is echter wel cruciaal dat het beleid van de overheid voorspelbaar is en dat werkgevers de tijd krijgen om daar hun eigen beleid op te kunnen maken om voor te sorteren op een duurzame toekomst. Wat ik fantastisch vind om te zien en te horen is dat werkgevers absoluut bereid zijn om te werken aan een duurzamer en veiliger wagenpark.”

ANWB, Bovag, RAI Vereniging en VNA ondertekenen Klimaatakkoord | Fleet&Mobility

ANWB, Bovag, RAI Vereniging en VNA ondertekenen Klimaatakkoord

Ivonne Vermeulen Ivonne Vermeulen
• Laatste update:
VNA vindt dat overheidsbeleid voorspelbaar moet zijn. (Foto: Shutterstock)

De ANWB, Bovag, RAI Vereniging en VNA hebben het Klimaatakkoord ondertekend in het bijzijn van de staatssecretarissen Stientje van Veldhoven (IenW) en Menno Snel (Financiën) en de voorzitter van het Klimaatberaad Ed Nijpels. Zo melden de vier organisaties. De ondertekening van het akkoord volgt op een lang en intensief onderhandelingsproces. Het kabinet wil de uitstoot van CO2 in 2030 met 49 procent hebben verlaagd.

De vier organisaties onderschrijven de urgentie van het klimaatprobleem en het belang van gezamenlijke inspanningen, maar uiten wel hun zorgen over onduidelijkheden over de verdere invulling van het Klimaatakkoord. Volgens de vier belangenverenigingen moet er een stabiel en voorspelbaar fiscaal autobeleid komen waarbij de bijtelling van auto’s alleen tussentijds kan worden aangepast als consument en bedrijfsleven genoeg tijd hebben om te anticiperen. Ook pleiten ze ervoor om het totale wagenpark sneller te verduurzamen en behalve EV’s, ook andere zuinige technieken, zoals hybride, plug-in hybride en het gebruik van biofuels aantrekkelijker te maken. Verlaging van de bpm is daarbij essentieel.

Voorspelbaar beleid

Renate Hemerik, directeur VNA: “Onze leden willen een proactieve gesprekspartner voor hun klanten zijn en zorgen voor een goed advies en de juiste rapportages, onder meer over het verlagen van de CO2-footprint. Het is echter wel cruciaal dat het beleid van de overheid voorspelbaar is en dat werkgevers de tijd krijgen om daar hun eigen beleid op te kunnen maken om voor te sorteren op een duurzame toekomst. Wat ik fantastisch vind om te zien en te horen is dat werkgevers absoluut bereid zijn om te werken aan een duurzamer en veiliger wagenpark.”