VNA-cijfers: Contractduur leaseauto’s verlengd, minder gereden kilometers

Bart Kuijpers Bart Kuijpers
• Laatste update:
Foto: Shutterstock

Dat meldt leasebranchevereniging VNA op basis van de jaarcijfers over 2020. De gemiddeld gerealiseerde jaarkilometrage bij contractbeëindiging daalde bij zakelijke personenauto’s van 33.100 kilometer (2019) naar 31.400 kilometer (2020). Bij private lease liep het jaarkilometrage terug van 16.900 naar 14.900. Het gebruik van bestelwagens daalde minder hard, van 31.600 kilometer naar 31.000 kilometer.

“Naast veel negatieve gevolgen, is het positief dat mede door corona nu kritischer naar de noodzaak van verplaatsingen wordt gekeken”, zegt Renate Hemerik, voorzitter van de VNA. “Ook hoeven verplaatsingen niet altijd met de auto. De fiets heeft definitief zijn plek ingenomen ook in het zakelijk gebruik. Het is al bijna bij de helft van onze leden  mogelijk om e-bikes te leasen.”

De looptijd van nieuwe leasecontracten bij zakelijke personenauto’s nam wel toe, van gemiddeld 42,9 naar 44,2 maanden. Bij private lease bedroeg de looptijd in 2020 gemiddeld 38,8 maanden, zo’n 2,5 maand langer dan in 2019.

Lees verder op Automotive-online.nl.

VNA-cijfers: Contractduur leaseauto’s verlengd, minder gereden kilometers | Fleet&Mobility

VNA-cijfers: Contractduur leaseauto’s verlengd, minder gereden kilometers

Bart Kuijpers Bart Kuijpers
• Laatste update:
Foto: Shutterstock

Dat meldt leasebranchevereniging VNA op basis van de jaarcijfers over 2020. De gemiddeld gerealiseerde jaarkilometrage bij contractbeëindiging daalde bij zakelijke personenauto’s van 33.100 kilometer (2019) naar 31.400 kilometer (2020). Bij private lease liep het jaarkilometrage terug van 16.900 naar 14.900. Het gebruik van bestelwagens daalde minder hard, van 31.600 kilometer naar 31.000 kilometer.

“Naast veel negatieve gevolgen, is het positief dat mede door corona nu kritischer naar de noodzaak van verplaatsingen wordt gekeken”, zegt Renate Hemerik, voorzitter van de VNA. “Ook hoeven verplaatsingen niet altijd met de auto. De fiets heeft definitief zijn plek ingenomen ook in het zakelijk gebruik. Het is al bijna bij de helft van onze leden  mogelijk om e-bikes te leasen.”

De looptijd van nieuwe leasecontracten bij zakelijke personenauto’s nam wel toe, van gemiddeld 42,9 naar 44,2 maanden. Bij private lease bedroeg de looptijd in 2020 gemiddeld 38,8 maanden, zo’n 2,5 maand langer dan in 2019.

Lees verder op Automotive-online.nl.